SŁONECZNY WEEKEND WEDŁUG POGODYNKA.PL

Temat: praca w KGHM jak się tam dostać???
byłem dzisiaj na rozmowie o prace i nie wygląda to kolorowo. Ogolnie trzeba miec ukonczona szkole np. mckk kierunek gornictwo (nie znam dokladnej nazwy), gdzie wysyla nas kopalnia, podczas tego zjezdzamy na praktyki do kopalni (aha i ta szkola trwa rok, tryb dzienny, platna), do tego najlepiej jest zrobic kurs operatora maszyn. Pozatym wejdzie niedlugo nowa ustawa, ktora wniesie konkurs, czyli kazdy kandydat bedzie dostawal pkt. za umiejetnosci i ukonczone kursy. Miejsce w kopalni dostaje ten, kto zdobedzie najwiecej pkt, oczywiscie. Jesli zaniesiecie tam tylko CV i list motywacyjny to zamieszcza go w bazie danych, ale i tak nie macie na co liczyc. Ogolnie do marca nikogo nie przyjmuja, wrecz przeciwnie tylko zwalniaja, a z koncem marca czas pokaze. informacje sa prosto ze zrodla.
Źródło: forum.lubin.pl/viewtopic.php?t=3281Temat: wyjazdy, obozy
Studencki Obóz Poszukiwawczy w Krasiejowie pod Opolem
Instytut Paleobiologii PAN i Uniwersytet Warszawski (od 19 lipca - 16 sierpnia) - poszukiwania dinozaurów w byłej kopalni odkrywkowej! Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie. Obóz jest bezpłatny.
Chętnych proszę o wysyłanie listu motywacyjnego do końca kwietnia na adres: krasiejow@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona!
Obóz będzie odbywał się w następujących turnusach: 19.07 - 1.08, 02.08 - 16.08

Szczegóły: www.paleo.pan.pl/krasiejow/Oboz_2009.htm
Źródło: samorzad.ukw.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=5950


Temat: Szkoła

nie wiem co cię Titku tak rajcuje w tym, że popracujesz ledwie 20 lat. Emerytura jest chyba wyliczana zarówno od zarobków, jak i długości pracy, więc wiesz..

Górnicza emerytura niestety nie, ba obecnie emerytury górnicze są przeciętnie najwyższe w kraju. Średnia emerytura górnicza z 2008 roku to 2937 zł. Dla porównania: średnia emerytura w kraju to 1471 zł., nauczyciele pobierają średnio 1629 zł., a kolejarze – przeciętnie 1422 zł. Tylko ja mam nadzieję, że wreszcie jakiś rząd weźmie się za emerytury górnicze i sprawi, że będą oparte na metodzie kapitałowej, jak inne emerytury. Wtedy już kopalnia nie będzie takim rajem, bo albo trzeba będzie pracować tam do 65 roku życia, przekwalifikować się, albo emerytury będzie odpowiednio niższa, w końcu wpłaci się mniej składek. Nie to, żebym Wam chłopaki źle życzył, ale liczę, że jednak popracujecie sobie dłużej niż myślicie. Tylko potem nie płaczcie, że w kopalni już nie możecie pracować, bo jesteście za starzy, a przekwalifikować się nie możecie, bo nie macie nawet podstaw, żeby poznać coś innego.Co do szkolnictwa, to uważam, że program jest przeładowany, ale prawda jest też taka, że inteligentny człowiek powinien znać swoja historię, najważniejszy dorobek literacki swojego kraju, wiedzieć, gdzie leżą najważniejsze miasta we własnym kraju i kto z tym krajem sąsiaduj. Uważam, że powinien też umieć napisać CV, list motywacyjny, zwykły list w odpowiedniej formie, czy pismo do urzędu. Zgadzam się tu z Wujem, Madzią i innymi. A jak ktoś nie chce się uczyć, to jego sprawa, tylko niech potem nie płacze, że coś mu się od państwa należy, bo nie należy mu się nic.


Źródło: fcbarca.com/forum/viewtopic.php?t=56


Temat: CiderTrans_________________________Historia_________________________

Nasze początki sięgają roku 1999, kiedy to dwóch przyjaciół z niewielkiego miasta na terenie Górnego Śląska postanowiło rozwozić węgiel z okolicznych kopalni. Początkowo jeździliśmy dwoma Multikarami, ale po kilku latach zostały zezłomowane i tak w 2003 roku rozpoczął się nowy okres w życiu firmy. Zostały zakupione dwa ciągniki Man F2000 oraz dwie naczepy "firanki" firmy Schmitz. W roku 2009 firma postanowiła zakupić kolejne 4 ciągników oraz następne 4 naczepy.Firma zatrudniała więc 6 kierowców. W marcu 2010 roku firma CiderTrans przekształciła się w spedycję, przez co firma zredukowała miejsca pracy.
Po zwolnieniu 3 kierowców (nad czym ubolewa prezes) firma sprzedała wszystkie 6 zestawów (Man F2000 oraz Naczepe Schmitz) i zakupiła trzy nowe ciągniki Daf XF 105.510 oraz trzy nowe naczepy Schwarzmuller Mega.
Obecnie firma posiada wspaniały Tabor oraz 2 firmy podwykonawcze.__________________________Warunki pracy_______________________
By zacząć jeździć pod naszymi skrzydłami należy mieć co najmniej 14 lat oraz posiadać duże doświadczenie.

Nasza spedycja potrafi przydzielić ładunki na każdym kontynencie na świecie dzięki wykwalifikowanym pracownikom.

Podwykonawcy, chcący jeździć u nas, niestety nie mogą posiadać w swoim taborze wywrotek z powodu pewnych trudności ze znalezieniem ładunku.


By stać się naszym podwykonawcą należy:

Wysłać nam maila który wg. wzoru będzie zawierać:

1. CV:

(wzór)
1. Imię, nazwisko:
2. Data urodzenia:
3. Miejsce zamieszkania:
4. Dane kontaktowe: (GG, skype, nr tel.):
5. Zestaw (ciągnik + naczepa):
6. Screen (zdjęcie zestawu):
7. Lista obsługiwanych ładunków przez naczepę (Moje Dokumenty/Euro Truck Simulator/mod/plik z naczepą/vechicle/trailer_EU/definition/reefer.sii - skopiować tekst z tego pliku):
8. Nazwa mapki + kilka zdjęć z notatnika (podać linki, np. na imageshack.com)
9. Doświadczenie:
10. Poprzednie vs:
11. Powód zwolnienia z poprzedniego vs:


2. List motywacyjny, czyli dlaczego właśnie ciebie powinniśmy przyjąć?
(Nie będę się tutaj rozpisywał, na googlach można znaleźć wzory, porady jak to się pisze).

Podanie o pracę należy przesyłać na adres: cidertrans@gmail.com w temacie wpisując: Podanie o pracę jako podwykonawca.__________________________Płaca__________________________

Płacimy procent z wartości ładunku i nie pokrywamy żadnych kosztów.

Dla przykładu jak to będzie funkcjonować:
Podwykonawca w zleceniu miał do przejechania cztery trasy. Każdy ładunek kosztował po 10 000 zł. Wszystkie zostały dostarczone bez uszkodzeń, więc:

4 x 10 000 = 40 000 zł
40 000 x 0,25 (25%) = 10 000 zł

Te 10 000 jest to wasza płaca netto. By mieć czysty zysk (brutto) należy od tego odliczyć wszelkie koszty związane z paliwem czy innymi.


__________________________Kontakt__________________________www.cidertrans.fora.pl
cidertrans@gmail.com
Źródło: autogielda.home.pl/itruck/viewtopic.php?t=3205